Świat nowej technologii.


Data dodania: 14 dni temu

Data edycji: 14 dni temu

  Dzisiejszy świat, postęp zaskakuje nas nowościami technologicznymi. Dom, mieszkanie, samochód, miejsce pracy zaczyna żyć inteligentnym życiem urządzeń codziennego użytku. Lodówki, pralki, odkurzacze, sprzęty informatyczne, smartfony, systemy multimedialne, instalacje chroniące nasze nieruchomości dorównują, a w niektórych przypadkach stają się sprawniejsze od człowieka. 

 

  Rok dwutysięczny otworzył mieszkańcom ziemi drzwi do wymiaru sztucznej inteligencji. Ona poszerza swoje horyzonty i dorównuje człowiekowi. Tylko jeden krok dzieli nas od przełomowej chwili. Pełnego zintegrowania wszystkich użytecznych sprzętów, urządzeń, rzeczy.

 

            Sztuczna inteligencja  zdominuje, przejmie kontrolę nad naszym codziennym życiem ?

 

   Zastanówmy się nad pytaniem. Pytaniami. 

 

     Czy człowiek powinien w rozważny sposób wyhamowywać ten proces ? 

     Czy jesteśmy w stanie, rozwój sztucznej inteligencji zatrzymać ?

 

    Odpowiedzi nie muszą być rewolucją, ale warto rozważyć za i przeciw. 

 

  Moja hipoteza z perspektywy człowieka, który żyje na przełomie XX i XXI wieku nasuwa mi pewne twierdzenie. Rozwój dzisiejszej cywilizacji jest procesem nieodwołalnym. Jedynie wskazane by było rozważne kontrolowanie tego zjawiska, ale patrząc wstecz, ludzkość zawsze była zdominowana uczuciem zachwytu nad nowinkami. Hasło postęp zawsze zagłuszało pojedyncze jednostki wieszczące nieuchronne zagubienie człowieczeństwa i utratę kontroli nad naturalnymi zasobami ziemi. Musimy naszą nową inteligentną przyszłość rzeczy zaakceptować, zintegrować z nami i naturalnymi mechanizmami ziemi. 

 

   Dzisiejszy świat jest globalną miliardową wioską, która zachwyca się nowościami, preferuje wygodę otoczenia i przepojona jest szybkością / brutalnością życia. Niestety lub stety musimy zdać sobie sprawę że od postępu nie uciekniemy, to kanon dzisiejszego tysiąclecia. Raczej poszukajmy furtki, właściwych drzwi do ochrony przed negatywnym oddziaływaniem innowacyjnych, inteligentnych przedmiotów / rzeczy, bo one jutro, po roku 2020 na pewno zagoszczą w pracy w domu, na ulicy. 

 

          Będą naszymi partnerami. 

             www.youtube.com/embed/PXncS2_63o4

 

 Wprowadzana technologia 5G jest niesamowitym katalizatorem zintegrowania inteligentnych rzeczy. IOT      

                                                        Artykuł PLDOM.PL

IOT