NOWOCZESNY DOM 5G - IOT


Data dodania: 12 dni temu

Data edycji: 12 dni temu

  W dobie przyszłej innowacyjności i pełnej automatyzacji, przebywanie w bliskości człowieka będzie nieocenionym luksusem. 

Bez wątpienia większość z nas, będzie gotowa ponieść wyższe koszty w zamian za usługi świadczone bezpośrednio przez człowieka. 

 

   Dzisiaj takie twierdzenie wydaje się irracjonalne, kiedy na sztuczną inteligencję patrzymy z zachwytem. 

 

                           Nie doceniamy własnej doskonałości. 

 

  Do 2020 roku w 2-3 miastach Polski powinna wystartować technologiaw 5G. Czy będziemy pierwszym w UE państwem testującym sieć 5G?

 

 

  Liczba urządzeń podłączonych do Internetu na przełomie roku 2008 i 2009 przekroczyła liczbę mieszkańców Ziemi. 

Prognozy przewidują, że w 2020 roku na jedną osobę będzie przypadało 1,5 urządzeń mobilnych podłączonych do sieci.

 

  Termin / określenie  Internet Rzeczy (Internet of Things, IoT) zaproponował w roku 1999 brytyjski biznesmen Kevin Ashton. 

  Za pomocą tego terminu opisał system, w którym przedmioty materialne komunikują się z komputerami za pomocą przesyłu danych wysyłanych przez sensory - czujniki. Ten przekaz danych odbywa się przy uczestnictwie człowieka, jak i automatycznie bez obecności człowieka.

 

 

Jeszcze kilka lat temu nikomu nie marzyła się komunikacja za pomocą internetu z lodówką, pralką, telewizorem czy mieszkaniem. W dobie dzisiejszego świata praktycznie każde domowe urządzenie może zostać podłączone on-line. 

 

      Po co nam jest potrzebny taki wymiar rzeczy. Internet Rzeczy – IOT 

      Wygoda, lepsza organizacja czasu, a może lubimy nowości ? 

 

  Światowe, polskie targi prezentują nam coraz to nowsze innowacyjne sprzęty. Urządzenia połączone z internetem. Technologia 5G, która wkrótce zagości w naszych domach, pracy i na ulicy będzie kluczem do upowszechnienia inteligentnych rzeczy, zintegrowanych z nami on-line. Dzisiaj łatwo sobie wyobrazić podłączenie on-line telefonu, laptopa, ale czy ma sens połączenie po przez internet sprzętów AGD?

 

         Lodówka, która sama zrobi zakupy i zastąpi TV. 

  Kuchnia jest centrum każdego domu. To tutaj spędzamy większość codziennego czasu. Lodówka, która ułatwi nam życie i umili codzienność. Urządzenie z ekran LCD w rozdzielczości HD. Można na nim nie tylko szukać w sieci przepisów kulinarnych, ale również przeglądać platformy społecznościowe (Twitter, Facebook, Instagram ). Wyświetlacz poinformuje nas o terminach przydatności do spożycia przechowywanych produktów, poda nam listę brakujących artykułów spożywczych, wyświetli notatki osobiste, przypomina o zaplanowanych spotkaniach i odpowiednio zaprogramowany przez nas zrobi zakupy. 

  Rozdzielczość HD umożliwia również oglądanie filmów. 

 

         Lodówka ma oczy.

  Aparaty fotograficzne zainstalowane wewnątrz urządzenia umożliwiają nam podgląd ilości produktów. Możemy przez internet osobiści przeanalizować brakujący asortyment spożywczy i zamówić w sieci. Wyobraźmy sobie sytuację. Robimy zakupy w sklepie i nagle dopada nas amnezja. 

          Mam jaja ? Drodzy czytelnicy to nie jaja, ale zaleta takiego sprzętu IOT. Wystarczy włączyć aplikację i widzimy wszystkie półki lodówki. 

 

                     „Prosta” rzecz, a potrafi ułatwić życie. 

 

 Inteligentna lodówka to również centrum atrakcji multimedialnych. Filmy, muzyka, nauka języka, Skype i inne komunikatory / aplikacje / programy. 

                 Czym w przyszłości zaskoczy nas lodówka ?

Odpowiedz jest tajemnicą naszej przestrzeni szarych komórek i logarytmicznych zawiłości. 

                         Artykuł  PLDOM.PL

Kevin Ashton, IOT, NOWOCZESNY DOM, 5G