Ekologia i kreatywne myślenie. H2O w DOMU.


Data dodania: 82 dni temu

Data edycji: 81 dni temu

Czy warto oszczędzać wodę?  Po co płacić rachunki za h2o do spłukiwania „nieczystości” ? 


 Po co zużywać płatną wodę do mycia auta, czyszczenia kostki, zmywania elewacji budynku ? 
 Po co marnować i nieracjonalnie wykorzystywać najcenniejszy dar natury ? 


  W dobie ekologii i kreatywnego myślenia warto rozważyć ten temat z szerokim rozmachem własnych i sprawdzonych pomysłów. Myślisz że warto zainwestować w deszczówkę ? ? ? 
  To tylko jeden ze sposobów na nasz rozsądny udział w wodnym, ekologicznym temacie i w dodatku bardzo burzowy. Indywidualny domu jest najlepszym przykładem na rozpuszczenie fantazji i wykazanie się innowacyjnością. Gorzej kiedy nasz metraż mieszkaniowy jest w apartamentowcu, bloku. Jednak pomysłowość naszych szarych komórek i tutaj pozwoli nam na korzystanie z dobrodziejstwa deszczówki. Balkony, tarasy są świetnym miejscem na pozyskanie lejącej się z nieba h2o. 
   W pierwszym przypadku /dom/ wystarczy na poddaszu, tarasie i w ogrodzie zamontować zbiorniki. Rozbudować schemat pozyskiwania wody i zainstalować system odpływów na zasadzie grawitacyjnej. Przy takim systemie nie możemy zapomnieć o dodatkowej instalacji miejskiej wody na wypadek bezdeszczowych dni i nocy. Tak zwany alternatywny uzupełniacz stanu H2O w systemie pozyskiwania wody z nieba.   Natomiast w apartamencie z tarasem, balkonem ustawiamy na zewnątrz zbiornik pionowy na deszczówkę i dodatkowo montujemy specjalną rozkładaną roletą - markizę tarasową zbierającą opad deszczu. Instalację wodną podpinamy do instalacji toalety oraz innych urządzeń przebijając się przez ściany działowe i zewnętrzne. Zawsze musimy pamiętać o spadku grawitacyjnym rurociągu i odpowiednim rozmieszczeniu zasobników na wodę. Zbiornik deszczówki możemy zakupić w dowolnej sieci znanych sklepów. Wybór asortymentu, wzornictwa jest bardzo szeroki począwszy od wysokich kamfor, drewnianych beczek i przeróżnych wymyślnych kształtów.

 

    Nowoczesny, ekologiczny dom 5G.

Deszczówka, ekologia, woda, h2o, poddaszu, tarasie i w ogrodzie zamontować zbiorniki. Nieruchomości Kraków.