Connect to Starling. Podniebna Autostrada Elona Muska.


Data dodania: 30 dni temu

Data edycji: 30 dni temu

   Podniebna autostrada Elona Muska, to już nie nowość. Satelity Starlink nad Polską można zaobserwować gołym okiem i zadumać się nad nową konstelacją gwiazd na nocnym niebie. Dzisiaj możemy wybudować sobie dom, nieruchomość na pustkowiu i mieć łączność z całym światem.

   Aktualnie na niskiej orbicie ziemi krąży około 1500 satelitów Starlink, a ma być docelowo ponad 42 000 tysiąc obiektów. To klucz do satelitarnego internetu Starlink rozwijany przez SpaceX, będącym jednym z projektów Elona Muska. 

Jak wyszukać kosmiczną autostradę Elona Muska?

 

   https://www.youtube.com/watch?v=7VW8XzQr2C0

 

   Wystarczy podnieść głowę do góry i wtopić oczy w nocne, bezchmurne niebo. W maja i kolejnych miesiącach pojawiać się będą sznury Starlingowych satelitów. Będą widoczne przez  kilka minut nad polskim niebem w określonych porach dnia i nocy. Ważne jest wybranie odpowiedniej godziny i miejsca. Zapewniam pomylenie konstelacji Satelitów Starlink nie jest możliwe. To charakterystyczny sznurek błyszczących „samochodów” poruszających się jeden za drugim. Wyraźnie widzimy gołym okiem.

 

 

  Choć system Starlink nie został jeszcze oficjalnie uruchomiony, to prowadzone testy pokazują, że ten koncept staje się poważną alternatywą dla internetu mobilnego oferowanego przez sieć komórkową. Na dzień dzisiejszy oferta proponowane przez Elona Muska jest jeszcze niedoskonała pod względem usługi prędkości, ale jutro może nas zaskoczyć. Zapowiedzi są bardzo optymistyczne …… zobaczymy.  

  Dodatkowa informacja mówi o nawiązaniu współpracy SpaceX z Google. Projekt zaczyna nabierać globalnych rumieńców.

 

        Jaki będzie nasz Internet za 3 lata?

         Jak będzie wyglądać nasze niebo za 6 lat?

 

  Podpowiadamy poniżej jak odnaleźć satelity Starlink, kiedy przelecą nad Polską.

                  https://findstarlink.com/

 

                                                       PLDOM

findstarlink, Elona Muska, nieruchomość, Connect to Starling, SpaceX, dom